Havasi Gyopárkák

Balaton Kupa- sikeres szereplés

A 2023 június 18-án megrendezett Balaton Kupán, mely egyébként rangos nemzetközi verseny a felnőtt kategóriában, fantasztikusan jó eredményeket értünk el a versenyre nevezett 4 gyerekünkkel: Pallaga Szabinával, Pásztor Csengével, Pallaga Mária Bernadettel és Mundi Mátéval!

Menjünk végig az eredményeken:

1. versenyszám: Távolugrás: U10: P. Szabina 283 cm (12-ik a 20 versenyzőből), Pásztor Csenge 274 cm (13/20) U12: Berni 338 cm! (6/22-ből!), Máté 336 cm (12/21-ből)

2. versenyszám: 60 méter gyors:
U10: Szabina 10.88 (9/17-ből), Csenge 11.41 (13/17-ből)
U12: Berni 9.88!!!(holtversenyben 3-ik/15ből), Máté 10.10 (9/12-ből)

3. versenyszám: 600 méter gyors:
U10: 2:30:59 (9/18-ból), Csenge 2:33:49 (13/18-ból)
U12: Berni 2:16:41 (13/22-ből), Máté 2:07:37!!! (10/24-ből)

Ez volt az első igazán komoly versenyük ezeknek a gyerekeknek! Fantasztikusak voltak! Büszkék vagyunk reájuk! Olyan komoly klubokkal versenyeztünk mint a VEDAC, GYŐR, Pápa, Kaposvár, UTE és még sorolhatnánk. Elképesztőben nagy hőségben hősiesen küzdöttek, pedig volt akinek ez volt az első versenye.

Általános infó

2021 szeptember 1 óta egyesületünk mintegy 45-50 gyerekekkel foglalkozik. Az elsődleges célunk ezzel az, hogy a gyerekek a sportolás örömét megízleljék, a mozgás az életük részévé váljon, egészséges életet éljenek. A sportolásnak számtalan további jótékony hatása is van, mint amilyen a versenyhelyzet (stressz) elviselésének megtanulása, a csapatszellem elsajátítása, az öröm és kudarc kezelésének elsajátítása és sorolhatnánk tovább. A sport fizikailag és szellemileg is erősíti a gyerekeket.

Gyerekeink U6-U8-U10-U12-U14-es korcsoportúak. Az U8-U10-es korcsoport a MASZ által koordinált Kölyökből Atléta programban, az U12-es korcsoport pedig a Sport XXI programban vesz részt. Heti két edzésünk van, plusz a versenyek.

Eredményeik

Az őszi regionális versenyeken szépen helytálltunk. Az első versenyünk egy mezei futóverseny volt Nemesvámoson. Az U8-U10-U12 és U14-as korosztályban indultunk versenyzőinkkel. Gaál Barna versenyzőnk egyéniben bronzérmes lett.
A regionális terem versenyeken olyan nagynevű klubokkal versenyeztünk mint az ARAK (Székesfehérvár), a VEDAC és SVSE (Veszprém) , Pápa, Biatorbágy stb. Az U10-es, meg az U12-es csapatunk is 8-ik helyezett lesz a 10 csapatos mezőnyben, amit nagyon jó eredménynek tartunk, figyelembe véve, hogy 3 hónapja indultak az edzéseink és gyakorlatilag nulláról indultunk.

Terepfutó csapataink: U8-U10-U12 és U14 (2021 november 6., Nemesvámos)
U12-es csapatunk: Aranyosi Zselke, Csillik Szonja, Ivánka Petra, Kolumbán Zsófia, Födő Zétény, Kovács Dávid Máthé, Seres Gellért, Zilizi Ákos (2021 dec 4., Székesfehérvár)
U10-es csapatunk: Frey Dorottya (Dotti), Czipa Léna, Czipa László (Lacus), Ivánka Kristóf, Gaál Barna, Gnandt Lóránd (Loló), Majoros Soma, Pálinkás András (2021 dec 18., Székesfehérvár)